array(15) {
  ["post"]=>
  string(4) "post"
  ["page"]=>
  string(4) "page"
  ["attachment"]=>
  string(10) "attachment"
  ["revision"]=>
  string(8) "revision"
  ["nav_menu_item"]=>
  string(13) "nav_menu_item"
  ["custom_css"]=>
  string(10) "custom_css"
  ["customize_changeset"]=>
  string(19) "customize_changeset"
  ["oembed_cache"]=>
  string(12) "oembed_cache"
  ["user_request"]=>
  string(12) "user_request"
  ["event"]=>
  string(5) "event"
  ["speakers"]=>
  string(8) "speakers"
  ["price-table"]=>
  string(11) "price-table"
  ["wpcf7_contact_form"]=>
  string(18) "wpcf7_contact_form"
  ["mec-events"]=>
  string(10) "mec-events"
  ["mec_calendars"]=>
  string(13) "mec_calendars"
}

PROGRAM 15. SPOTKAŃ Z FILMEM GÓRSKIM
5 – 8 WRZEŚNIA 2019, Zakopane

MIASTECZKO FESTIWALOWE:
NamiotPlac Niepodległości (spotkania i filmy). Wstęp płatny
Namiot PZUPark Miejski. Wstęp częściowo płatny
Strefa Książki – namiot, Park Miejski (książki i spotkania z autorami). Wstęp wolny
Strefa Gastro – namiot, Park Miejski (jedzenie)
Kino Sokół – ul. Orkana 2 (międzynarodowy konkurs filmowy). Wstęp płatny
Dworzec – ul. Krupówki 12 (spotkania, filmy i codziennie afterparty). Wstęp częściowo płatny
Boisko ul. Partyzantów 1/5 (Mistrzostwa Europy, Puchar Polski w boulderingu – Zako Boulder Power 2019 i Zako Boulder Power Kids). Wstęp wolny

Galeria Antoniego Rząsy – ul. Bogdańskiego 16a (otwarcie festiwalu)
Baza śmigłowca TOPR – ul. Kamieniec 10
Miejska Biblioteka Publiczna – ul. Zborowskiego 1
STRH Bistro Art Cafe – ul. Krupówki 4a

CZWARTEK 5 WRZEŚNIA

KINO SOKÓŁ
10.00 – 16.00 Międzynarodowy konkurs filmowy i spotkania z reżyserami

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA (wstęp wolny)
11.00 Górski Czwartek Literacki dla Dzieci – W niedźwiedziej gawrze. Spotkanie literacko-plastyczne z bohaterami książki pt. „Kuba Niedźwiedź. Historie z gawry” autorstwa Renaty Kijowskiej

GALERIA ANTONIEGO RZĄSY – 100-lecie urodzin rzeźbiarza
19.00 Otwarcie 15. Spotkań z Filmem Górskim, Apoloniusz Rajwa

DWORZEC
10.00 – 16.30 Międzynarodowy konkurs filmowy i spotkania z reżyserami
17.00 – 19.00 Tatrzańskie archiwum X: Sprawa Kaszniców
19.00 – 21.00 Retrospektywa filmów Jerzego Surdela (cz. 1) pod patronatem TVP Historia (wstęp wolny)
21.00 Afterparty w Dworcu (ul. Krupówki 12)

STRH BISTRO ART CAFE
18.30 Wernisaż prac Ewy Marii Romaniak

PIĄTEK 6 WRZEŚNIA

6.00 – 18.00 Tatrzańskie archiwum X: Sprawa Kaszniców – wyprawa w Tatry
10.00 – 19.00 Blogórsfera dzień blogerów górskich, wstęp wolny (namiot PZU)
10.00 – 20.30 Mistrzostwa Europy we wspinaczce sportowej Małopolska 2019 – Mistrzostwa Europy w boulderingu 2019
15.00 – 19.00 Odpowiedzialnie w góry! (Namiot PKL w Parku Miejskim)

KINO SOKÓŁ
9.00 – 10.30 Międzynarodowy konkurs filmowy
11.00 – 12.30 Planeta Ziemia II – Góry, pokaz i spotkanie organizowane we współpracy z BBC Earth i Tatrzańskim Parkiem Narodowym
12.45 – 16.00 Międzynarodowy konkurs filmowy i spotkania z reżyserami
20.00 – 21.00 Międzynarodowy konkurs filmowy i spotkania z reżyserami
21.00 – 23.00 Italia K2– premierowy pokaz odrestaurowanego filmu z pierwszej wyprawy na K2 z 1954 roku, pokaz organizowany we współpracy z Club Alpino Italiano i Włoskim Instytutem Kultury, wprowadzenie Janusz Majer (film w angielskiej wersji językowej)

NAMIOT
10.00 – 14.00 Międzynarodowy konkurs filmowy i spotkania z reżyserami
14.00 – 16.00 Everest dla Każdego” – pokaz specjalny i spotkanie z uczestnikami, m.in. Darkiem Załuskim i Jerzym Kotułą
16.00 – 16.45 Cztery granie Matterhornu – Kacper Tekieli, prowadzenie Andrzej Marcisz
16.45 – 17.00 Dlaczego wyruszając w polskie góry warto mieć ubezpieczenie – Kacper Tekieli
17.00 – 18.30Królowa. Lhotse ‘89” – premiera dziennika Jerzego Kukuczki, spotkanie z Wojciechem Kukuczką, Katarzyną Zioło i Fulvio Marianim, po spotkaniu projekcja filmuLhotse rozgrywka pokerowa“, spotkanie poprowadzi Janusz Majer
18.30 – 19.30 Od kariery biegaczki do przygód z górami wysokimi– spotkanie z Magdaleną Gorzkowską reprezentantką Polski w lekkiej atletyce
19.30 – 21.00 Nanda Devi East 1939-2019 Anniversary Expedition, spotkanie z Jarkiem Gawrysiakiem i zespołem w składzie: Jan Lenczowski, Stanisław Pisarek i Dariusz Załuski, spotkanie poprowadzi Dariusz Jaroń
21.00 – 22.30 Alex Txikon– spotkanie i premierowy pokaz filmu Pumori the daughter of the Mountain, reż. Iban Gonzalez Pagaldani, prowadzenie Kacper Tekieli

DWORZEC
17.00 – 18.00 Dominika Kasieczko – Red Bull X-Alps – walka z samą sobą
18.00 – 19.30 TOPR. Żeby inni mogli przeżyćspotkanie z ratownikami i autorką książki Beatą Sabałą-Zielińską w 110-lecie TOPR, spotkanie poprowadzi Agnieszka Juryczńska-Kłosok
19.30 – 21.30 Andrzej Marcisz – wspomnienie Toma Ballarda: pokaz filmu Tom i filmu „Superściek”,w pokazie weźmie udział Marcin Polar
21.30 Afterparty w Dworcu (ul. Krupówki 12)

SOBOTA 7 WRZEŚNIA
9.00 – 15.00 Akademia Górska z PZU warsztaty w Tatrach z instruktorami
10.00 – 18.00 Odpowiedzialnie w góry! (Namiot PKL w Parku Miejskim)
10.00 – 18.00 110-lecie TOPR – strefa dzieci: jak przygotować się do wyjścia w góry, pokazy sprzętu, obsługa detektorów i wiele innych atrakcji, stanowisko TOPR w Parku Miejskim

09.00 – 19.30 Akademia Górska z PZU – warsztaty w Namiocie PZU

10.00 – 20.00 Mistrzostwa Europy we wspinaczce sportowej Małopolska 2019 – Mistrzostwa Europy w boulderingu 2019
21.00 – 22.00  Rozdanie nagród Mistrzostw Europy we wspinaczce sportowej Małopolska 2019 – Mistrzostwa Europy w boulderingu 2019

KINO SOKÓŁ
9.30 – 16.00 Międzynarodowy konkurs filmowy i spotkania z reżyserami
20.00 – 22.00 Międzynarodowy konkurs filmowy i spotkania z reżyserami

NAMIOT
10.00 – 13.30 Międzynarodowy konkurs filmowy i spotkania z reżyserami
13.30 – 14.30 Projekt Slide Challenge – zjazd na linach z Salto Angel, najwyższego wodospadu świata (Wenezuela, 979 m), spotkanie z uczestnikami wyprawy wenezuelskiej: Dariusz Pachut, Miłosz Forczek, Dimitri Wika, Paweł Jankowski, Jan Wierzejski
14.30 – 16.00 K2 ieri, hoy i jutro – spotkanie z Alessandro Filippinim, Alexandrem Txikonem i Krzysztofem Wielickim o historii i przyszłości wypraw na K2, spotkanie poprowadzi Luca Calvi
16.00 – 17.30 Z kamerą na wysokości 5600 m n.p.m. – jak powstaje film „Broad Peak– spotkanie z twórcami filmu, premierowy pokaz teasera filmu (2 min.) w reż. Leszka Dawida, prod. East Studio; making of z realizacji zdjęć w Karakorum, Alpach i Zakopanem oraz rozmowa z Ireneuszem Czopem, odtwórcą głównej roli w filmie; spotkanie poprowadzi Maciej Kwaśniewski
17.30 – 19.30 Ostatnia Góra” pokaz filmu w reż. Darka Załuskiego, spotkanie z reżyserem i bohaterami filmu Denisem Urubko i Krzysztofem Wielickim, prowadzenie Piotr Pustelnik
19.30 – 21.00 Chris Bonington “Moje życie w górach”, spotkanie zapowie Piotr Drożdż, tłumaczenie Maciej Krupa
21.00 – 22.30 Denis Urubko „HONEYM8OOON” i „Absurd Everestu”, spotkanie prowadzi Ilona Łęcka

DWORZEC
10.30 – 12.00 Najgłębszy trawers jaskiniowy świata. Czy da się pobić ten rekord? – panel zdobywców Lamprechtsofen: Andrzej Ciszewski i Michał Ciszewski
12.00 – 13.00 Polscy himalaiści– spotkanie wokół książki Dariusza Jaronia – reportaż o pierwszej polskiej wyprawie w Himalaje z 1939 roku na Nanda Devi East, wydawnictwo Marginesy
13.00 – 14.00 Zdobycie Tatr Historia i kronika taternictwa – premiera II tomu dzieła wydawnictwa Stapis, spotkanie z autorem Janem Kiełkowskim, i redaktorką Małgorzatą Kiełkowską, prowadzenie Stanisław Pisarek
14.00 – 15.00 Włodek – premiera albumu o Władysławie Cywińskim, w spotkaniu wezmą udział: Piotr Konopka, Piotr Ziemak, Andrzej Osika, Paweł Skawiński, Antoni Kroh, Robert Janik i Grzesiek Folta, spotkanie poprowadzi Stanisław Pisarek, wydawnictwo Stapis
15.00 – 21.00 Międzynarodowy konkurs filmowy i spotkania z reżyserami
21.00 Afterparty w Dworcu (ul. Krupówki 12)

NIEDZIELA 8 WRZEŚNIA
O godz. 15.00 połączymy się z bazą pod Mount Everestem, gdzie Andrzej Bargiel będzie przygotowywał się do zjazdu.

8.00 – 15.00 Akademia Górska z PZU warsztaty z instruktorami w Tatrach
10.00 – 15.00 Odpowiedzialnie w góry! (Namiot PKL w Parku Miejskim)
9.00 – 21.30 14. Zako Boulder Power im. Bogusia Probulskiego – edycja Pucharu Polski w boulderingu 
14.00 – 17.45 Zawody Zako Boulder Power Kids

08.00 – 15.00 Akademia Górska z PZU – warsztaty w Namiocie PZU

 

10.00 i 17.00 110-lecie TOPR – strefa dzieci: ratownicy pokażą śmigłowiec TOPR oraz opowiedzą o metodach niesienia pomocy – baza śmigłowca TOPR przy zakopiańskim szpitalu ul. Kamieniec 10

KINO SOKÓŁ
9.45 – 11.00 Międzynarodowy konkurs filmowy
12.00 – 13.00 Gala 15.Spotkań z Filmem Górskim – rozdanie nagród w międzynarodowym konkursie filmowym i przyznanie honorowego tytułu Dobroczyńcy Tatrzańskiego Parku Narodowego
13.00 – 14.00 Spotkanie z Piotrem Pustelnikiem “Lepiej ciągnąć niż nosić” czyli o wyprawie na Newtontoppen – najwyższy szczyt Spitsbergenu
14.30 – 16.00 Pokazy nagrodzonych filmów 15. SzFG
20.00 – 22.00 Pokazy nagrodzonych filmów 15. SzFG

NAMIOT
11.00 – 12.00 Projekt: wyprawa – spotkanie autorskie z Michałem Leksińskim, spotkanie prowadzi Ilona Łęcka (warsztat z Michałem Leksińskim, godz. 13.00-14.00 w namiocie PZU)
12.00 – 13.00 Manaslu – góra ducha, góra kobiet Monika Witkowska
13.00 – 14.00 “Trzy Bieguny. Leszek Cichy, Marek Kamiński i Julia Hamera – opowieść pierwszego zimowego zdobywcy Everestu i legendarnego zdobywcy biegunów Ziemi
14.00 – 16.00 Nagroda Taternika im. Jerzego Kukuczki – Srebrny Czekan Zaruskiego
15.00 Połączenie z bazą pod Mount Everestem, gdzie Andrzej Bargiel będzie przygotowywał się do zjazdu
16.00 – 17.00 Kim jest Tatromaniak? – rozmowa z Krzysztofem Baraniakiem, twórcą portalu Tatromaniak.pl – Serwis Miłośników Tatr; spotkanie poprowadzi Maciej Kwaśniewski
17.30 – 22.00 Pokazy nagrodzonych filmów 15.SzFG

DWORZEC
13.00 – 14.30 “Ludzie spod Tatr” – spotkanie z autorem Tytusem Byczkowskim i Jego gośćmi
14.30 – 15.30 “O drzewach, które wybrały Tatry” – spotkanie autorskie z Beatą Słamą i Tomaszem Skrzydłowskim
15.30 – 16.30 Mit Zakopanegoprelekcja Wojciecha Szatkowskiego w 130-lecie Muzeum Tatrzańskiego
17.00 – 19.00 Retrospektywa filmów Jerzego Surdela (cz.2) pod patronatem TVP Historia (wstęp wolny)
19.00 Afterparty w Dworcu (ul. Krupówki 12)

Do zobaczenia w Zakopanem i w Tatrach!