Teatr

Dodano: 13.8.2016

SZTUKA TEATRALNA - PAVLA NAD PRZEPAŚCIĄ

Mladinsko Theatre z Ljubljany przedstawi historię słoweńskiego alpinizmu w sztuce „Pavla nad Przepaścią” inspirowaną życiem alpinistki Pavli Jesih, która na początku XX wieku jako jedna z pierwszych kobiet wspinała się w górach i przeszła wiele nowych dróg. Ambasador Republiki Słowenii w Polsce J.E. Pan Robert Krmelj objął patronat honorowy nad przedstawieniem.

Pavla, po poważnym wypadku na Mount Velika Mojstrovka w 1933 roku, zajęła się kinematografią. Ostatnie życzenie Pavli, żeby jej prochy rozrzucono na górze Mount Spik, nie zostało spełnione, więc do dziś wspina się po deskach teatralnej sceny... Sztuka z elementami wspinaczkowymi wyśmienicie obrazuje nieskończone piękno alpinizmu.

Teatr Mladinsko powstał w latach 50-tych i jest uznany na arenie międzynarodowej. „Pavla nad Przepaścią” była z dużym powodzeniem wystawiana w Słowenii, we Włoszech, w Macedonii i Kolumbii. W 2014 roku spektakl był nominowany do nagrody Grum Award za najlepsze słoweńskie przedstawienie. 


Organizację wydarzenia podczas 12.SzFG wspiera Ambasada Słowenii w Polsce.
Strona Teatru Mladinsko: www.en.mladinsko.com/home


Ambasador Republiki Słowenii w Polsce J.E. Pan Robert Krmelj objął patronat honorowy nad przedstawieniem „Pavla nad przepaścią” w wykonaniu Teatru Mladinsko.


Termin: piątek, 2 września godz. 19.00.
Wstęp: bezpłatne wejściówki  
Prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc w zakładce "Rezerwacja biletów on-line": www.witkacy.pl/cat_listevents
Informacje na stronie Teatru: www.witkacy.pl/goscinny-spektakl-pavla-nad-przepascia.html
Zwiastun szuki: www.youtube.com/watch?v=AEZGZVkwAYY - sztuka zostanie wystawiona w polskiej wersji językowej.


Pliki do pobrania

Dołącz do nas