Program

Program 13. SPOTKAŃ Z FILMEM GÓRSKIM

Kino Giewont: ul. Kościuszki 4
Duży namiot: Górna Rówień Krupowa

Godzina Wydarzenie Miejsce
Środa, 30 sierpnia
10.00 - 13.15 Pokazy filmowe Kino Giewont
13.30 - 16.30 Międzynarodowy konkurs filmowy Kino Giewont
17.00 - 18.00 Tomasz Skrzydłowski - "Przewodnik przyrodniczy po Tatrach Polskich" Kino Giewont
18.15 - 19.15 Anna Figura - mistrzyni Świata i Europy w narciarstwie wysokogórskim Kino Giewont
19.30 - 20.30 Szymon Styrczula-Maśniak - walka z rakiem i freeride Kino Giewont
20.30 - 22.00 Międzynarodowy konkurs filmowy Kino Giewont
Czwartek, 31 sierpnia
10.00 - 15.00 Pokazy filmowe Kino Giewont
15.00 - 16.30 Górski Czwartek Literacki dla Dzieci MBP, Oddział dla Dzieci i Młodzieży
16.00 - 17.45 "Lekarze w górach" - premiera filmu i spotkanie z bohaterami Kino Giewont
17.45 - 19.45 Człowiek i góry: premiera filmu "Furia" i spotkanie ze Stowarzyszeniem "Zrozum by Pomagać" Kino Giewont
19.45 - 21.00 Czechy ekstremalnie - pokazy filmowe Kino Giewont
21.00 - 22.30 "Taternik" 110 lat, TVP Historia - Filmy na Szczycie - przegląd himalaistyczny Kino Giewont
Piątek, 1 września
11.00 - 16.30 Międzynarodowy konkurs filmowy Kino Giewont
10.00 - 16.00 Międzynarodowy konkurs filmowy i pokazy filmowe Duży namiot
17.00 - 18.00 Tomek Nodzyński - Gdzież te niegdysiejsze śniegi... Duży namiot
17.45 - 18.45 Spotkanie o Primo Levim w 30-tą rocznicę śmierci włoskiego pasjonata gór, poety, więźnia obozu zagłady Auschwitz oraz pokaz filmu "Niedźwiedzie mięso" Kino Giewont
18.00 - 19.30 Marcin Dzieński - medalista Mistrzostw Świata, Europy, rekordzista i Mistrz Polski we wspinaczce sportowej Duży namiot
19.00 - 21.00 Prawa człowieka w górach - prawa dzieci w Nepalu - pokaz filmu "Urmila - moja pamięć jest moją siłą" i spotkanie z reżyserką Susan Gluth Kino Giewont
19.30 - 21.00 K2 dla Polaków - spotkanie z uczestnikami letniej i zimowej wyprawy Duży namiot
21.00 - 22.30 "Taternik" 110 lat, TVP Historia - Filmy na Szczycie - przegląd tatrzański Kino Giewont
21.00 - 22.30 Gerlinde Kaltenbrunner - czternaście 8-tysięczników Duży namiot
Sobota, 2 września
10.00 - 22.00 Międzynarodowy konkurs filmowy Kino Giewont
cały dzień Akademia Górska z PZU Namiot PZU / Tatry
od 10:00Puchar Polski w BoulderinguGórna Rówień Krupowa
9.00 - 10.45 Pokazy filmowe Duży namiot
11.00 Dzień otwarty TOPR - zwiedzanie heliportu TOPR ul. Kamieniec 10f
11.00 - 12.00 Łukasz Kocewiak - "Aconcagua. W cieniu śnieżnego strażnika" - premiera książki Duży namiot
12.00 - 13.00 Kinga Ociepka - 21 lat wspinania i "Sprawa honoru" Duży namiot
13.00 - 14.00 Kacper Tekieli - Tatry i wielkie ściany Duży namiot
14.00 - 15.30 Marek Holeček - czeski alpinizm Duży namiot
15.30 - 17.00 Peter Hámor i Michal Sabovčik - słowacki alpinizm Duży namiot
16.00 Dzień otwarty TOPR - zwiedzanie heliportu TOPR ul. Kamieniec 10f
17.15 - 18.15 Krzysztof Starnawski - nurkowanie jaskiniowe i eksploracja Duży namiot
18.30 - 20.00 Leo Houlding - refleksje z Mirror Wall Duży namiot
20.00 - 21.30 Andrzej Bargiel - K2 Ski Challenge Duży namiot
22.00 Impreza festiwalowa Duży namiot
Niedziela, 3 września
11.00 Wycieczka bez programu w stylu retro Kuźnice (przy Jurcie)
cały dzień Akademia Górska z PZU Namiot PZU / Tatry
10.00 - 12.30 Pokazy filmowe Duży namiot
od 10.00 Puchar Polski w Boulderingu Górna Rówień Krupowa
10.30 - 11.15 Pokaz filmu "You can walk once on the moon" pamięci Ueliego Stecka (gościa 11. SzFG) Kino Giewont
11.30 - 12.30 Gala - rozdanie nagród Kino Giewont
12.45 - 14.00 Wojtek Szatkowski z Muzeum Tatrzańskiego i Beata Słama - "Magia nart" Kino Giewont
13.00 - 14.00 "Ja, Pustelnik" - zapowiedź biografii Piotra Pustelnika Duży namiot
14.00 - 15.00 Marcin Tomaszewski - #Yeti40 Duży namiot
14.00 - 15.00 Bartek Andrzejewski - Górska Korona Polski Kino Giewont
15.00 - 16.30 Anna Kamińska - "Wanda. Opowieść o sile życia i śmierci. Historia Wandy Rutkiewicz", po spotkaniu pokaz filmu "Women of K2" Kino Giewont
15.00 - 16.30 Marek Kamiński - podróżnik, polarnik i przedsiębiorca Duży namiot
16.30 - 17.30 Ewa Wachowicz i Klaudia Cierniak-Kożuch - Korona Wulkanów Ziemi Duży namiot
17.00 - 22.00 Pokazy nagrodzonych filmów Kino Giewont
Wtorek, 5 wrzesień
11.00 - 12.30 Prawa człowieka w górach - prawa dzieci w Nepalu - spotkanie dla szkół (pokaz filmu, spotkanie z reżyserką, upominki fair-trade dla młodzieży, scenariusze zajęć dla nauczycieli proponowane w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej) Kino Giewont

Kino Giewont

Godzina Tytuł Reżyser Kraj Czas
Środa I Pokazy filmowe
10.00 White Sun Deepak Rauniyar Nepal/USA/Katar/Holandia 89
11.30 The Lappnor Project Ville Kurru, Tomy Vanska Finlandia/Finland 33
12.00 Grupa Gamma - pasja, która nigdy nie wygasa Kamil Daniel Jutkiewicz UK 5
12.15 Summits of my Life II: Déjame Vivir Sébastien Montaz-Rosset Hiszpania
62
Środa II Konkurs
13.30 Peninsula Mitre Joaquín, Julián Azulay Argentyna 88
15.00 Young guns Nick Rosen, Josh Lowell, Peter Mortimer USA 27
15.45 Boys in the Bugs Zachary Barr, Nick Rosen, Peter Mortimer USA 18
16.00 Doing it scared Matthew Newton Australia 12
Środa III Konkurs
20.30 Mój czas (spotkanie z reżyserem) Jan Wierzejski Polska 52
21.30 Why not Davide Grimoldi Włochy 17
Czwartek I Pokazy filmowe
10.00 4 Weel Bob Tal Skloot USA 72
11.15 Annapurna III - Unclimbed Jochen Schmoll Niemcy, Austria 12
11.30 Face to Face Bertrand Delapierre Francja 13
Czwartek II Pokazy filmowe
12.00 Guilt Trip Anthony Bonello Kanada 35
12.40 The Highway Mike Douglas Kanada 15
13.00 Kilian Mike Douglas Kanada 13
13.15 Chasing the Breath Adrian Dmoch Polska 59
14.30 Na szlaku z Byrcynem Jerzy Porębski Polska 28
Czwartek III Konkurs
16.00 Lekarze w górach (spotkanie) Jerzy Porębski Polska 60
17.45 Furia (spotkanie) Marcello Vai Włochy 73
Czwartek IV Pokazy specjalne
19.45 Czechy ekstremalnie - Zapomniana wyprawa: Annapurna 1969; Fatalne momenty: Huascaran 1970; Jak to właściwie było? 100 lat od pierwszego wejścia na Jeptiśkę Jindřich Procházka; Pavel Rýva, Karel Macas
Czechy                               
21.00 "Taternik" 110 lat, TVP Historia - Filmy na Szczycie - przegląd himalaistyczny - pokaz filmów archiwalnych


Piątek I Konkurs
11.00 Narysuj mi kozicę Véronique, Anne, Erik LAPIED Francja 70
12.15 Samuel w chmurach Pieter Van Eecke Belgia 70
Piątek II Konkurs
13.30 W nieznane Federico Santini Włochy 73
14.45 Summits of my Life III: Langtang Sébastien Montaz-Rosset Hiszpania 52
15.45 Dodo's Delight Nick Rosen, Sean Villanueva, Josh Lowell, Peter Mortimer USA 28
Piątek III Konkurs i pokazy specjalne
17.45 Niedźwiedzie mięso (spotkanie) Paolo Giacobbe, Andrea Porcu Włochy 18
19.00 Urmila - moja pamięć jest moją siłą (spotkanie z reżyserką)  Susan Gluth Niemcy 87
21.00 "Taternik" 110 lat, TVP Historia - Filmy na Szczycie - przegląd tatrzański - pokaz filmów archiwalnych


Sobota I Konkurs
10.00 Nauczyć się żyć od nowa Eloise Barbieri Francja 25
10.30 The Botanist Maude Plante-Husaruk & Maxime Lacoste-Lebuis Kanada 20
11.00 Holy (un)Holy River Jake Norton, Pete McBride USA 60
Sobota II Konkurs / pokaz filmowy
12.30 Wyrok Hadwina/Hadwin's Judgment Sasha Snow Kanada
87
14.00 Whistle for a wind (spotkanie z reżyserką) Stella Shabliovska Ukraina 15
Sobota III Konkurs / pokaz filmowy
14.45 Frozen Ambrosia (spotkanie z reżyserem) Constantine Papanicolaou USA 55
16.00 Piotr Malinowski. 33 zgłoś się... (spotkanie z reżyserem i producentem) Robert Żurakowski, Bartosz Szwast Polska 55
17.30 Climbing Higher (spotkanie z producentem) David Čálek Czechy
100
Sobota IV Konkurs
19.30 Summits of my Life III: Langtang Sébastien Montaz-Rosset Hiszpania 52
20.30 Doing it scared Matthew Newton Australia 12
20.45 Samuel w chmurach Pieter Van Eecke Belgia 70
Niedziela I
10.30 You only walk once on the moon (pokaz filmu pamięci Ueliego Stecka) Bertrand Delapierre Francja 45
15.00 Women of K2 (pokaz po spotkaniu) Jennifer Jordan USA 45
Niedziela II
17.00 - 22.00 Pokazy nagrodzonych filmów 13. SzFG


Duży namiot

Godzina Tytuł Reżyser Kraj Czas
Piątek I
10.00 Kilian Mike Douglas Kanada 13
10.15 Lekarze w górach Jerzy Porębski Polska 60
11.15 Furia Marcello Vai Włochy 73
Piątek II
12.30 Wyrok Hadwina Sasha Snow Kanada 87
14.00 Boys in the Bugs Zachary Barr, Nick Rosen, Peter Mortimer USA 18
15.00 Chasing the Breath Adrian Dmoch Polska 59
Sobota
9.00 Obyčajný chlapci Rasto Haciar, Milan Ohurniak, Roman Janky, Richard Hrubjak Słowacja 30
9.30 Narysuj mi kozicę Véronique, Anne, Erik LAPIED Francja 70
Niedziela
10.00 Annapurna III - Unclimbed Jochen Schmoll Niemcy, Austria 12
10.15 Dodo's Delight Nick Rosen, Sean Villanueva, Josh Lowell, Peter Mortimer USA 28
10.45 Holy (un)Holy River Jake Norton, Pete McBride USA 60
11.45 Young guns Nick Rosen, Josh Lowell, Peter Mortimer USA 27

Harmonogram wydarzeń w namiocie PZU

Sobota 02.09
  • 8:00 - nawigacja w ramach Akademii Górskiej z PZU, prowadzi Jacek Bilski 
  • 9:00 - warsztat biegowy w ramach Akademii Górskiej z PZU, prowadzi Natalia Tomasiak
  • 10:00 - 12:00 - ekowarsztaty dla dzieci z TPN, prowadzi Beata Bańka
  • 12:00 - 14:00 - zabawy i konkursy dla dzieci z animatorem. Do wygrania liczne nagrody.
  • 15:00 - 16:00  - warsztat Leave no Trace w ramach Akademii Górskiej z PZU, prowadzi Jan Krzeptowski Sabała z TPN
  • 16:00 - 19:00 - zabawy i konkursy dla dzieci, z animatorem. Do wygrania liczne nagrody.
  • 19:00 - 20:00 - filmy 13. SzFG

Niedziela, 03.09
  • 8:00 - nawigacja w ramach Akademii Górskiej z PZU, prowadzi Jacek Bilski 
  • 9:00 - warsztat biegowy w ramach Akademii Górskiej z PZU, prowadzi Natalia Tomasiak
  • 10:00 - 12:00 - ekowarsztaty dla dzieci z TPN, prowadzi Beata Bańka
  • 12:00 - 14:00 - zabawy i konkursy dla dzieci z animatorem. Do wygrania liczne nagrody.
  • 15:00 - 16:30  - warsztat puravida.org "Jak oszczędzać przyrodę i pieniądze?" prowadzi Jolanta Sitarz Wójcicka i Julia Kryszewska
  • 16:30 - 19:00 - zabawy i konkursy dla dzieci, z animatorem. Do wygrania liczne nagrody.
  • 19:00 - 20:00 - filmy 13. SzFG

1. Ekowarsztaty dla dzieci z TPN

Zapraszamy wszystkie dzieci na inspirujące ekowarsztaty, podczas których każdy uczestnik własnoręcznie ozdobi doniczkę przygotowaną z materiałów przeznaczonych do recyklingu, a następnie posadzi jedną z wybranych roślin. Z kolei z miłośnikami projektowania niepowtarzalnych eko torebek chętnie spotkamy się na warsztatach własnoręcznego ozdabiania bawełnianych toreb.

2. Leave No Trace
Wykład "Etyka środowiskowa w turystyce górskiej w Tatrach". Zastosowanie 7 zasad Leave No Trace w warunkach tatrzańskich - czyli o tym jaki wpływ na przyrodę mają turyści i jak korzystać z gór w taki sposób, aby zostawić po sobie jak najmniejszy ślad.

3. Szkolenie terenowe Leave No Trace

Wpływ turystyki na przyrodę, praktyczne zastosowanie zasad Leave No Trace. Trasa: Kuźnice – Dolina Kondratowa – Przełęcz pod Kopą Kondracką – Kasprowy Wierch – Kuźnice. Start 8.00 pod dyrekcją TPN w Kuźnicach.
Jan Krzeptowski-Sabała –  kierownik Działu Edukacji TPN, przewodnik tatrzański, absolwent Wydziału Leśnego UR w Krakowie.

Pliki do pobrania

Dołącz do nas