Program

Dodano: 30.7.2016

Program 12. Spotkań z Filmem Górskim 2016

Opisy poszczególnych punktów programu są dostępne w zakładkach po prawej stronie m.in. Aktualności, Goście, Filmy i Teatr. Termin festiwalu 31 sierpnia - 4 września - serdecznie zapraszamy!
ŚRODA/WEDNESDAY WYDARZENIE / EVENT MIEJSCE / VENUE
10.00 - 14.00 Pokazy filmowe (filmy w oryginale z angielskimi napisami) / Mountain Film Screenings  Kino Giewont
14.15 - 17.15 Międzynarodowy konkurs filmowy / International Mountain Film Competition screenings Kino Giewont
17.30 - 18.30  "Duchy Miejsca" - prezentacja Huberta Jarzębowskiego o Cmentarzu Symbolicznym pod Osterwą / Hubert Jarzębowski about Ostrava Symboic Cemetery Kino Giewont
18.30 - 19.30 W świecie tatrzańskich i alpejskich ścian - spotkanie z Miro Peto / In the world of Tatra Mountains and Alpine Walls - meeting with Miro Peto

Kino Giewont
18.00 - 19.00 Otwarcie wystawy Jacek & Ania Winkler – obrazy i zdjęcia / Opening of the exhibition Jacek & Annia Winkler Pictures and Photos  Galeria Antoniego Rząsy
19.30 - 20.30   Wspomnienie słowackiego himalaisty Petera Šperki / In memoriam of Peter Šperka Kino Giewont
21.00 - 22.00  Międzynarodowy konkurs filmowy / International Mountain Film Competition screenings  Kino Giewont
22.00 - 23.00  Górskie Kino Nocne - filmy w reż. Jerzego Surdela / Mountain Cinema by Night - Jerzy Surdel's films  Kino Giewont
     
CZWARTEK/THURSDAY   WYDARZENIE / EVENT MIEJSCE / VENUE
10.00 - 14.00 Pokazy filmowe (filmy w oryginale z agnielskimi napisami) / Mountain Film Screenings  Kino Giewont
14.15 - 16.30  Międzynarodowy konkurs filmowy / International Mountain Film Competition screenings Kino Giewont
16.00 - 17.30  Górski Czwartek Literacki dla Dzieci - wokół książki „Zdobyć koronę. Opowieść o Jerzym Kukuczce” Anny Czerwińskiej –Rydel. Zajęcia  plastyczne – budowanie ekologicznej makiety Tatr.
Miejska Biblioteka Publiczna ul. Zborowskiego 1 
16.45 - 17.45 Nieobecne Miasto. Przewodnik po nieznanym Zakopanem - spotkanie z autorami książki: Maciejem Krupą, Piotrem Mazikiem, Kubą Szpilką  Kino Giewont
18.00 - 19.00  Patagoński Sen, spotkanie z Michałem Sabovčikiem / Patagonian Dream - meeting with Michal Sabovčik Kino Giewont
18.00 - 19.30 Otwarcie wystawy "Na wymarzonych ziemiach Don Bosco - Alberto Maria de Agostini od Piemontu do Ameryki Południowej" / Opening of the exhibition "Through Don Bosco’s dreamed lands – Alberto Maria de Agostini from Piemont to South America”  Willa Koliba - Muzeum Stylu Zakopiańskiego 
19.15 - 21.45 Czarodziejska Góra – niezwykła opowieść o Adamie Jacku Winklerze, po pokazie spotkanie z Anną i Marią Winkler / The Magic Mountain – Adam Jacek Winkler’s incredible history, after the screening meeting with Anna and Maria Winkler  Kino Giewont
22.00 - 23.00 Międzynarodowy konkurs filmowy / International Mountain Film Competition screenings Kino Giewont
     
PIĄTEK / FRIDAY WYDARZENIE / EVENT MIEJSCE / VENUE
10.00 - 14.00 Pokazy filmowe (filmy w oryginale z agnielskimi napisami) / Mountain Film Screenings  Kino Giewont
14.15 - 18.00 Międzynarodowy konkurs filmowy / International Mountain Film Competition screenings Kino Giewont
16.00 - 16.45 K2. In Memoriam Tadeusz Piotrowski – spotkanie z Danutą Piotrowską / meeting with Danuta Piotrowska Kino Sokół
17.00 - 18.30 "Alpejscy wojownicy" -  spotkanie z Bernadette McDonald, Viki Grošelj i Stipe Bozic o słoweńskim alpinizmie / "Alpine Warriors" - meeting with Bernadette McDonald Viki Grošelj and Stipe Bozic about slovenian alpinism  Kino Sokół
19.00 - 20.30 Sztuka teatralna „Pavla nad Przepaścią” w wykonaniu słoweńskiego Teatru Mladinsko / Theatre play by slovenian Theatre Mladinsko „Pavola above the precipice” (Teatr Witkacego)  Teatr Witkacego
19.00 - 20.30  Spotkanie z Januszem Gołębiem / Meeting with Janusz Gołąb Kino Sokół
20.30 - 22.00 Na tropie Śnieżnej Pantery - spotkanie z Andrzejem Bargielem / On the trail of Snow Leopard - meeting with Andrzej Bargiel Kino Sokół
     
SOBOTA / SATURDAY WYDARZENIE / EVENT MIEJSCE / VENUE
od 10.00 Puchar Polski w Boulderingu - start eliminacji / Bouldering National Cup  Plac Niepodległości 
9.00 - 11.45  Pokazy filmowe /  Film screenings  Kino Sokół
11.00 - 12.00 Konferencja prasowa 12.SzFG / Press Conference of 12th Mountain Film Meetings   
12.00 i 16.00  Pokazy akrobacji na linie highline / Highline show STRH Cafe&Gallery
12.00 - 18.00  Międzynarodowy konkurs filmowy / Mountain Film Competition Screenings Kino Giewont
12.30 - 13.30 W pogoni za marzeniami - podróż z Mateuszem Haładajem do Hiszpanii  / Chasing my dreams – Mateusz Haładaj’s journey to Spain  Kino Sokół
13.30 - 14.30 Lot koło Nagiej Damy - spotkanie z Moniką Rogozińska o Nanga Parbat /A flight around a Naked Lady - meeting with Monika Rogozińska about Nanga Parbat  Kino Sokół
14.00 - 15.00 Avaluator - prezentacja strategii lawinowej. Marcin Kacperek grupa przewodnicka Freerajdy /AVALUATOR - presentation of avalanche startegy. Marcin Kacperek - FREERAJDY guides team STRH Cafe&Gallery
15.00 - 16.30  W 30. rocznicę zdobycia przez Wandę Rutkiewicz K2 - spotkanie z himalaistkami Christine de Colombel i Diną Štĕrbovą / 30th anniversary of the K2 ascent by Wanda Rutkiewicz - meeting with Christine de Colombel and Dina Štĕrbova Kino Sokół
16.45 - 17.45 Spotkanie z Alexem Txikonem / Meeting with Alex Txikon Kino Sokół
18.00 - 19.00  Spotkanie z Johnem Porterem / "One day as a Tiger" - meeting with John Porter Kino Sokół
19.15 - 20.15 Polski Himalaizm Zimowy - K2, spotkanie z Januszem Majerem, Krzysztofem Wielickim i uczestnikami programu / Polish Winter Himalaizm program - K2 - meeting with Janusz Majer, Krzysztof Wielicki and participants of the program  Kino Sokół
20.30 - 22.00 Pierwsze zimowe wejście na Nanga Parbat - spotkanie z Simone Moro i Alexem  Txikonem, spotkanie poprowadzi Piotr Pustelnik / The first winter ascent of Nanga Parbat - meeting with Simone Moro and Alex Txikon, the meeting will be conducted by Piotr Pustelnik  Kino Sokół
22.00 Impreza 12.SzFG - 20. rocznica zdobycia Korony Himalajów i Karakorum przez Krzysztofa Wielickiego / Festival's party - 20th anniversary of the Crown of Himalayas and Karakorum by Krzysztof Wielicki STRH Cafe&Gallery
     
NIEDZIELA / SUNDAY WYDARZENIE / EVENT MIEJSCE / VENUE
od 10.00 Puchar Polski w Boulderingu - start półfinałów / Bouldering National Cup Plac Niepodległości 
9.00 - 12.00  Pokazy filmowe /  Film screenings  Kino Sokół
9.00 - 11.30 Pokazy filmowe /  Film screenings  Kino Giewont
od 11.00 Wycieczka bez programu w stylu retro / Retro style mountain excursion Cafe „Roma” u wylotu Doliny Strążyskiej
12.00 - 13.00  Panel dyskusyjny PZA - "Góry to nie fabryka wafli". Spotkanie prowadzą Piotr Sztaba i Jacek Czech / Discussion panel by Polish Polish Mountaineering Association  Kino Giewont
13.00 -14.30 Gala 12.SzFG, rozdanie nagród i premierowy pokaz archiwalnego filmu "Na dachu świata" z pierwszej wyprawy na K2 z 1909 roku / Awarding ceremony and first screening of the archive film "On the roof of the world" from the first expedition to K2  Kino Sokół
14.30 - 15.30 Kukuczka – opowieść o najsłynniejszym polskim himalaiście - panel dyskusyjny / Kukuczka - the story about the most famous Polish Himalaist - panel discussion Kino Sokół
15.45 - 17.00 Ostatni z wielkich - spotkanie o Andrzeju Zawadzie prowadzone przez Krzysztofa Wielickiego / The Last of the Great - meeting about Andrzej Zawada lead by Krzysztof Wielicki  Kino Sokół
17.00 - 18.00  Korona Ziemi czyli szczęśliwa dziewiątka - spotkanie z Moniką Witkowską / Seven Summits my Happy Number Nine - meeting with Monika Witkowska Kino Sokół
17.00 - 18.00 Chiński Maharadża - sztuka teatralna na podstawie książki Wojtka Kurtyki (spektakl w j. słowackim) / Chinese Maharaja - theatre play based on the book by Voytek Kurtyka Kino Giewont
18.30 - 23.00  Pokazy nagrodzonych filmów 12.SzFG /  Screenings of the awarded films  Kino Giewont
18.30 - 23.00 Pokazy nagrodzonych filmów 12.SzFG / Screenings of the awarded films  Kino Sokół