Program

Dodano: 10.8.2015

Program 11. SzFG 2015

Program 11. Spotkań z Filmem Górskim
Miejsca festiwalowe:
Kino Sokół, ul. Orkana 2
Dworzec Tatrzański, ul. Krupówki 12
Hotel Rzemieślnik, ul. Makuszyńskiego 12
Plac Niepodległości (zawody)
Cafe Roma, ul. Strążyska 39
STRH Cafe&Galery, Krupówki 4A
Miejska Biblioteka Publiczna, os. Łukaszówki 4a
Kościół Jezuitów "Na Górce" ul. Kaszelewskiego 9


ŚRODA 02.09

10.45 - 15.30 Pokazy filmowe, filmy poza konkursem, Kino Sokół
16.00 – 24.00 Międzynarodowy konkurs filmowy, Kino Sokół
10.00 - 15.30 Międzynarodowy konkurs filmowy (drugie pokazy), Dworzec Tatrzański 
16.30 - 17.30 Pokaz filmu Jerzy Hajdukiewicz - człowiek gór, reżyseria Bartosz Szwast, Robert Żurakowski, Dworzec Tatrzański
17.30  Julita Chudko - otwarcie wystawy fotograficznej, STRH Cafe&Galery, Krupówki 4A
18.00 – 19.30 Muzyka Śnieżnych Organów – Cho Oyu. Spotkanie z Maciejem Pawlikowskim, Dworzec Tatrzański
19.30 - 22.30 Artysta w podróży - pokazy filmów w ramach programu Muzeum Tatrzańskiego, Dworzec Tatrzański


CZWARTEK 03.09

10.00 – 15.30 Pokazy filmowe, filmy poza konkursem, Kino Sokół
16.00 – 24.00 Międzynarodowy konkurs filmowy, Kino Sokół
10.00 - 15.30 Międzynarodowy konkurs filmowy (drugie pokazy), Dworzec Tatrzański 
16.00 - „Podróże małe i duże”- spotkanie z podróżnikiem Narcyzem Sadłoniem. Górski Czwartek dla Dzieci w ramach Klubu Małego Przyjaciela 11. Spotkań z Filmem Górskim w Miejskiej Bibliotece Publicznej
17.00 - Spotkanie z Piotrem Snopczyńskim, Dworzec Tatrzański (wystawa fotografii w Hotelu Rzemieślnik)
18.00 – „Górski Czwartek Literacki” promocja książki Anny Lichoty pt. „I po co Ci te góry”. Spotkanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej ze zdobywczynią Korony Ziemi  
18.00 – 19.00 Ruda Wanda i Opcio – Love Story z Pysznej... Spotkanie z Wojciechem Szatkowskim, Dworzec Tatrzański
19.00 - 20.00. Górskie Spotkania Literackie - "Dzienniki himalajskie" i inne pisma Jakuba Bujaka autorstwa Magdaleny Bujak - Lenczowskiej oraz "Carolus Vitor" Huberta Jarzębowskiego, Dworzec Tatrzański 
20.00 – 21.00 Najpiękniejsze zjazdy skitourowe w słowackich Tatrach - spotkanie z braćmi Miroslavem i Rastislavem Peťo, Dworzec Tatrzański
21.00 – 22.00 50 lat pod ziemią - opowieści jaskiniowe Kazimierza Szycha, Dworzec Tatrzański


PIĄTEK 04.09

11.00 – 12.30 "Za naszą i wasza wolność" – w 70. rocznicę zakończenia II wojny światowej, Kino Sokół 
13.00 – 14.30 Pokazy filmowe, filmy poza konkursem, Kino Sokół
15.00 – 18.15 Międzynarodowy konkurs filmowy, Kino Sokół
10.00 - 14.00 Międzynarodowy konkurs filmowy (drugie pokazy), Dworzec Tatrzański 
15.00 – 16.00 Ashok Tiwary – pocztówki z polskich wypraw himalajskich, Dworzec Tatrzański
16.00 – 17.00 Droga na Nanga Parbatspotkanie z Hannsem Schellem, Dworzec Tatrzański  
17.00 – 18.00 Tatrzańskie Leave No Trace – Jan Krzeptowski/Tatrzański Park Narodowy, Dworzec Tatrzański
18.00 – 19.00 Kobiety w Himalajach - rocznicowe spotkanie z Anną Okopińską i Anną Czerwińską, Dworzec Tatrzański
18.00 – „Pod czujnym okiem Kanczendzongi” wernisaż fotografii Wojciecha Tokarskiego oraz opowieść z wyprawy w Miejskiej Bibliotece Publicznej
19.00  Otwarcie wystawy o Pier Giorgio Frassatim - patronie młodzieży i ludzi gór - Kościół Jezuitów "Na Górce" ul. Kaszelewskiego 9 (wystawa otwarta od 2 do 6 września w czasie trwania festiwalu)
19.00 - 20.00 Spotkanie z Denisem Urubko, Kino Sokół
20.00 - 21.00 Kategoria trudności - spotkanie z Władimirem Szatajewem, Kino Sokół
21.00 - 22.30 Spotkanie z gwiazdą 11.Spotkań z Filmem Górskim - Ueli Steckiem, Kino Sokół  


SOBOTA 05.09

08.00 – 15.00 Akademia Górska/ Leave No Trace – warsztaty w górach

10.00 – 17.00 Zako Boulder Power Puchar Polski w Boulderingu (start eliminacji 10.00), Plac Niepodległości 
od 10.00    Holimedica – konsultacje dla wspinaczy, okolice Placu Niepodległości 
12.00 - 18.30 Międzynarodowy konkurs filmowy (drugie pokazy), Dworzec Tatrzański
12.00 - 14.30 Międzynarodowy konkurs filmowy, Kino Sokół
14.45 - 15.30 Przedpremierowy pokaz filmu No ski no fun, spotkanie z Darkiem Załuskim i Andrzejem Bargielem
15.00 – pokazy highline - Slackhouse - w rejonie STRH Cafe&Galery, Krupówki 4A
16.00 - 17.30 "Katharsis" - spotkanie z Marcinem Tomaszewskim, Kino Sokół
17.30 - 19.00 Spotkanie dla Nepalu - spotkanie poprowadzi himalaistka Anna Okopińska, udział wezmą m.in. Anna Czerwińska - himalaistka, Janina Ochojska (Polska Akcja Humanitarna); Krzysztof Iwiński (Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej), Anna Chmielewska (Fundacja Światło dla Himalajów), Sławek Matczak (Fundacja Mała Polska w Nepalu) i Bartosz Krawczak (Centrum Górskie Korona Ziemi)
19.00 - 20.00 Droga Cassina na Denali - spotkanie z Januszem Gołębiem i Wojciechem Grzesiokiem 
20.00 - 20.30 Gaszerbrum II oczami Kingi Baranowskiej 
20.30 - 21.30 Hic Sunt Leones - spotkanie z Andrzejem Bargielem 
21.30 – 22.00 Moje górskie życie – spotkanie z Simonem Yates'em (partnerem na linie Joe Simpsona)
22.30 Impreza 11. Spotkań z Filmem Górskim, Dworzec Tatrzański


NIEDZIELA 06.09

08:00 – 15.00 Akademia Górska/Leave No Trace – warsztaty w górach
10.00 - 12.30 Pokazy wybranych filmów pozakonkursowych (powtórka), Dworzec Tatrzański
11.00 – 16.00 Wycieczka w Stylu Retro (zbiórka pod Cafe Roma, ul. Strążyska 39 )
14.00 – 22.00 Zako Boulder Power Puchar Polski w boulderingu – finały, Plac Niepodległości  
/ w ciągu dnia pokazy i warsztaty slackline - Slackhouse w rejonie Placu Niepodległości 

13.00 - 14.30 Gala 11.SzFG, rozdanie nagród i premiera teledysku Palfy Gróf w reż. Jana Wierzejskiego pt. “Lodowi                          wojownicy” Produkcja: Centrum Górskie Korona Ziemi, Jan Wierzejski Productions, Kino Sokół  
14.30 – 15.30 Między udręką a ekstazą - spotkanie z profesorem Zdzisławem Janem Rynem, Kino Sokół
15.30 - 16.15  Sail & Ski - najpiękniejsze rejony ski-tourowe, Alpy Sunnmøre, Norwegia, Kino Sokół  
16.15 - 17.30 Przeżyłem więc wiem – spotkanie z Ryszardem Szafirskm, Kino Sokół
18.00 – 20.30 Pierwszy w Polsce pokaz filmu „Everest” i spotkanie z Krzysztofem Wielickim, Kino Sokół 

15.30 - 21.00 Pokazy nagrodzonych filmów 11. SzFG, Dworzec Tatrzański  
21.00 - 24.00 Pokazy nagrodzonych filmów 11.SzFG, Kino Sokół