Książki - Spotkania

Dodano: 16.7.2017

#Yeti40 - Marcin Tomaszewski

W 2017 roku nakładem wydawnictwa Góry Books ukazała się książka #Yeti40 podsumowująca dotychczasową karierę wspinaczkową Marcina Tomaszewskiego, pseudonim "Yeti".

MARCIN TOMASZEWSKI - pseud. Yeti, ur. 1975. Polski wspinacz, alpinista, instruktor. Wielokrotnie nagradzany w Polsce i za granicą za swoje wspinaczkowe osiągnięcia. Od początku wertykalnej drogi najbardziej inspirowało go wytyczanie nowych dróg: najpierw w Tatrach, a później na najbardziej niedostępnych i pionowych ścianach świata. Mimo że zgromadził już imponującą kolekcję nowych linii na wybitnych urwiskach w Karakorum, Alpach, Wenezueli, na Ziemi Baffina i Grenlandii, z każdym rokiem czuje coraz większy niedosyt. Jego działalność wspinaczkowa to nie tylko aktywność w górach, ale również propagowanie wspinaczki w Polsce poprzez szkolenia i sekcje wspinaczkowe, organizację zawodów i pokazów, prowadzenie audycji radiowych. W 2017 roku ukazała się książka #Yeti40 podsumowująca jego dotychczasową karierę wspinaczkową.

 

#Yeti40 to autobiograficzna opowieść Marcina Tomaszewskiego, podsumowująca jego dotychczasową przygodę ze wspinaczką. Złożyły się na nią retrospektywne spojrzenia na górskie zwycięstwa i porażki, wspomnienia o partnerach, barwne anegdoty, historie o śmiertelnym zmęczeniu i niekończącym się oczekiwaniu na poprawę pogody, rozmowy z kolegami i niewypowiadane na głos refleksje, spisywane w prywatnym dzienniku. Big wall, wspinaczka w stylu alpejskim i na drogach sportowych, zawody, industrial climbing, tatrzańskie zerwy, w zespole i solo... Wielotorowość wspinaczkowej aktywności Yetiego wynika z ogromnej eksploracyjnej ambicji i niepohamowanej woli mierzenia się z nowymi wyzwaniami. Równocześnie wiele z jego wertykalnych przygód staje się bezkompromisowymi wyprawami w głąb siebie.

Pliki do pobrania

Dołącz do nas