Książki - Spotkania

Dodano: 16.7.2017

WANDA - Opowieść o sile życia i śmierci. Historia Wandy Rutkiewicz

Spotkanie z autorką Anną Kamińską — dziennikarką, wydawcą wielu programów w telewizyjnych i autorką książek poprowadzi dziennikarz Paweł Pawlica.

Anna Kamińska — dziennikarka i autorka książek. Publikowała między innymi w tygodniku „Wysokie Obcasy” („Gazeta Wyborcza”) oraz w magazynach: „Pani”, „Zwierciadło”, „Uroda Życia”, "Malemen" i „Sukces”, pracowała też jako wydawca wielu programów w telewizyjnych. Autorka książek Odnalezieni. Prawdziwe historie adoptowanych (2010),  Miastowi. Slow food i aronia losu (2011), a także porywających biografii Simona. Opowieść o niezwyczajnym życiu Simony Kossak (2015) oraz Wanda. Opowieść o sile życia i śmierci. Historia Wandy Rutkiewicz (2017).

Za Simonę…, która rozeszła się w nakładzie kilkudziesięciu tysięcy egzemplarzy, otrzymała nominację do Nagrody Literackiej Prezydenta Miasta Białegostoku im. Wiesława Kazaneckiego.

Wanda Rutkiewicz (1943-1992) – najwybitniejsza polska himalaistka, zdobywczyni najwyższych szczytów Ziemi. Pierwsza kobieta na K2, pierwsza Europejka i pierwszy Polak na Mount Evereście. 25 lat temu zaginęła na Kanczendzondze, podczas próby zdobycia dziewiątego ośmiotysięcznika. Jej ciało nigdy nie zostało odnalezione, a na temat jej odejścia do dziś krążą legendy. 

Sprzedaż książki podczas festiwalu. Wydawnictwo Literackie, Kraków 2017.

Po spotkaniu zapraszamy na pokaz filmu „Women of K2” w reż. Jennifer Jordan (opis filmu w sekcji “Pokazy specjalne”).

 


Pliki do pobrania

Dołącz do nas