Goście

Dodano: 17.7.2017

Spotkanie z uczestnikami wypraw na K2

W spotkaniu wezmą udział: Janusz Majer, Janusz Gołąb, Darek Załuski, Krzysztof Wielicki, Jerzy Natkański, Artur Malek, Kacper Tekieli, Piotr Tomala, Rafał Fronia i Krzysztof Wranicz.
W lipcu grupa polskich himalaistów, z Jerzym Natkańskim na czele, uczestniczyła w letniej wyprawie przygotowawczej na K2. Celem było wejście na drugi szczyt świata o wysokości 8611 m n.p.m. i jednocześnie jak najlepsze przygotowanie – m.in. pod względem wyboru trasy – do zimowego szturmu na K2. Polacy atakowali górę południowo-wschodnim filarem, tzw. drogą Basków, nazywaną też drogą Cesena. 

Ekspedycja stanowiła jeden z punktów programu Polski Himalaizm Zimowy im. Artura Hajzera, realizowanego przez Polski Związek Alpinizmu. Partnerami wyprawy byli m.in. LOTTO oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

W Zakopanem spotkamy się z uczestnikami wyprawy letniej oraz planowanej zimowej. Będą to: Jerzy Natkański, Janusz Majer, Janusz Gołąb, Darek Załuski, Krzysztof Wielicki, Artur Małek, Kacper Tekieli, Piotr Tomala, Rafał Fronia i Krzysztof Wranicz. Opowiedzą o wyprawie i planach zimowego podboju ostatniego i najtrudniejszego ośmiotysięcznika niezdobytego zimą.

Zachęcamy do wsparcia wyprawy: https://pomagam.zrzutka.pl/k2-dla-polakow

Pliki do pobrania

Dołącz do nas