Pokazy specjalne

16.07.2017

CZŁOWIEK i GÓRY

Spotkanie o wpływie gór na kształtowanie się osobowości oraz postaw życiowych na drodze do stawania się lepszym człowiekiem, w dążeniu ku szczęściu i spełnieniu. Poruszane będą aspekty psychologiczne, filozoficzne i wychowawcze. Ilustracją do omawianych tematów będzie film „Furia” (reż. Marcello Vai) oraz działalność Grupy Młodzieżowej PZA w Narciarstwie Wysokogórskim, stanowiącej pozytywny przykład wychowania młodzieży w środowisku górskim.

16.07.2017

CZECHY EKSTREMALNIE

Pokazy współorganizowane z Czeskim Centrum i z Fundacją Historie Dobrodruzstvi, która została założona w Ostravie w roku 2016 w celu zachowania w pamięci czeskich oraz czechosłowackich osiągnięć eksploracyjnych, podróżniczych i wspinaczkowych.

16.07.2017

"NIEDŹWIEDZIE MIĘSO" - SPOTKANIE O PRIMO LEVIM

W tym roku mija 30 lat od śmierci włoskiego pisarza Primo Leviego, więźnia Auschwitz, wybitnego pisarza i autora obozowych wspomnień. Jego książka "Czy to jest człowiek?" stała się klasykiem literatury obozowej. Góry były jego pasją, jednak ten aspekt biografii Primo Leviego jest mało znany...

16.07.2017

YOU ONLY WALK ONCE ON THE MOON – pokaz filmu pamięci UELEGO STECKA, który gościł w Zakopanem podczas 11.Spotkań z Filmem Górskim

Autorzy / Authors: Bertrand Delapierre, Christophe Raylat Reżyseria / Direction: Christophe Raylat Zdjęcia/ Camera: Bertrand Delapierre Produkcja / Producer: Editions Paulsen Francja 2014, 45 min. / France 2014, 45’ (pokaz w j. francuskim z angielskimi napisami)

16.07.2017

WOMEN OF K2, reż. Jeniffer Jordan

Na pokaz filmu zapraszamy po spotkaniu "WANDA - Opowieść o sile życia i śmierci. Historia Wandy Rutkiewicz" (opis w zakładce "Książki"). Pokaz w wersji angielskiej bez polskich napisów.

Dołącz do nas