Jury

Dodano: 25.7.2015

Jury 11. Międzynarodowego Konkursu Filmowego 11.Spotkań z Filmem Górskim

Prezentujemy skład Jury 11. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Górskich.

 

ANNE FARRER

 

 

 

Dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Filmów Górskich w Autrans (Francja) od 2013 roku. Anne pracowała przez 12 lat jako główny reżyser na planie filmów pełnometrażowych i jako reżyser filmów dokumentalnych realizowanych głównie w Ekwadorze. Filmowanie pozwoliło jej dotrzeć do różnych rejonów górskich i zwiedzić wiele krajów. Od 3 lat skoncentrowała się na organizacji i programowaniu festiwalu filmowego, który odbywa się każdego roku na płaskowyżu Vercors. Kultura górska jest sednem programu tego festiwalu.

 

PIOTR FUDAKOWSKI

 

Piotr studiował ekonomię na Uniwersytecie w Cambridge, gdzie był prezesem Unii Society. Otrzymał dyplom MBA w INSEAD, Fontainebleau i rozpoczął karierę jako bankier. Ale jego pasją zawsze były filmy fabularne, więc jego kariera w bankowości na szczęście nie potrwała długo. W 1994 roku zaczął pisać scenariusze i wraz z żoną Henriettą, wydawcą scenariuszy, opracował i wyprodukował wiele filmów fabularnych, w tym Tsotsi (2005), który otrzymał Oscara za najlepszy obcojęzyczny film fabularny. Piotr napisał i wyreżyserował swój pierwszy film fabularny, Secret Sharer na przełomie 2012/13 roku. Jako producent wykonawczy lub koproducent, był zaangażowany w realizację filmów: The Last September (1999) z udziałem Maggie Smith, Fiony Shaw i Michaela Gambona; Bugs 3D IMAX (2003) opowiedziany przez Judi Dench, In My Country (2004) z Juliette Binoche i Samuelem L. Jacksonem; Keeping Mum (2005) z Rowan Atkinson, Kristin Scott Thomas i Maggie Smith; Piccadilly Jim (2005) z Brendą Blethyn, Tomem Wilkinsonem i Samem Rockwellem; Hysteria (2011) z Maggie Gyllenhaal, Jonathanem Pryce Rupertem Everettem. Peter jest również pasjonatem Tatr. Spędza wiele miesięcy w roku w Zakopanem na spacerach, skitouringu, jeździe na rowerze, oraz angażuje się w lokalne wydarzenia kulturalne.

 

KRZYSZTOF KOKORYN

 

Malarz i filmowiec, ukończył Wydział Malarstwa na warszawskiej ASP. W roku 1993 na wystawie najlepszych dyplomów wyższych uczelni plastycznych otrzymał nagrodę w dziedzinie malarstwa, został także wyróżniony na festiwalu filmów studenckich za film „Tingiel Tangiel”. Dwa lata później, na Festiwalu Filmów o Sztuce w Zakopanem, zdobył nagrodę publiczności za film o Antonim Rząsie „Boży drwal”. Jest także laureatem festiwalu wideoclipów Yach Film w Gdańsku w roku 1999 i 2000 za najlepszą animację (filmy „Wzgórze” i „Zorro” dla zespołu Voo Voo), a w roku 2001 za najlepszy wideoclip dla dzieci („Magiczna załoga” dla Yapy i Magicznej Załogi). Swoje prace prezentował m. in. w Japonii, USA i Niemczech. Projektuje plakaty festiwalowe i jest autorem logo Spotkań z Filmem Górskim.

 

JOANNA RATHE


Kierownik ds. programowych Planete+, Kuchnia+ i Domo+. Odpowiada za zakupy filmów dokumentalnych i programów telewizyjnych z całego świata. Współorganizowała sześć edycji przeglądu filmów kulinarnych Kuchnia+ Food Film Fest. Zafascynowana filmem górskim, od lat promuje ten gatunek w telewizji. Uczestniczka wszystkich Spotkań z Filmem Górskich. Wielka miłośniczka gór - wędrowała m.in. po Alpach, Górach Skalistych i Andach, ale to Tatry są jej największą miłością.

 


DAREK ZAŁUSKI


Dariusz Załuski jest absolwentem Politechniki Warszawskiej. Zaczął się wspinać w Tatrach, potem jeździł na wyprawy w Karakorum i Himalaje. Na swoim koncie ma wejścia na Hagshu (Himalaje Zanskaru – pierwsze wejście), Aconcaguę, Mt McKinley, Ama Dablam, Gasherbrum II (1997 i 2006), Cho Oyu (2000), Lhotse (2001), Everest (2006), K2 (2011). Brał udział w zimowych wyprawach na Nanga Parbat (1997/98), Makalu (2000/2001), K2 (2002/2003), Shisha Pangma (2003/2004 i 2004/2005) i Nanga Parbat (2006/2007). Filmowiec - amator, swoje filmy realizuje sam - od zdjęć po montaż. Film o Annie Czerwińskiej „Przypadki pani Ani” (2001) zdobył wyróżnienia na licznych festiwalach filmów górskich. Nakręcone przez Darka materiały z wypraw na Nanga Parbat i K2 zostały wykorzystane w filmach i relacjach telewizyjnych. Kolejne filmy: „Ciao Martina”, „Shisha in Winter”, „Everest. Przesunąć horyzont”, „Annapurna na lekko” i "Two on K2" także były wyróżniane nagrodami na wielu festiwalach. Większość jego filmów była emitowana na antenie Planete. Podczas 11.SzFG odbędzie się przedpremierowy pokaz filmu w jego reżyserii „No ski no fun”.


 


Pliki do pobrania

Dołącz do nas