Filmy konkursowe

Dodano: 12.8.2013

Jury 9.Spotkań z Filmem Górskim

Jury 9.SzFG będzie obradować w składzie: Aldo Audisio, Ewa Dyakowska-Berbeka, Krzysztof Kokoryn, Elżbieta Krzemińska-Owczarz, Wojciech Słota.
Aldo Audisio
Dyrektor Narodowego Muzeum Gór w Turynie (Museo Nazionale della Montagna), najważniejszej instytucji zajmującej się ochroną i promocją kultury górskiej. Aldo Audisio był jednym z inicjatorów powstania stowarzyszenia The International Alliance for Mountain Film, które ma swoją siedzibę w  Muzeum Gór  i obecnie jest jego koordynatorem. Ma wielkie zasługi w przygotowaniu i wydaniu pierwszego Słownika Filmów Górskich, który uwzględnia ponad 4000 pozycji. Przez wiele lat rozwijał historyczne archiwum filmowe turyńskiego muzeum. Od lat promuje włosko-polskie projekty, współpracuje z Muzeum Tatrzańskim i festiwalem Spotkania z Filmem Górskim.

Ewa Dyakowska-Berbeka
Ewa Dyakowska-Berbeka jest absolwentką gdańskiej ASP- Wydziału Malarstwa i Grafiki .Od roku 1985 współtworzy Teatr St. I. Witkiewicza w Zakopanem, jako grafik i scenograf. Oprócz teatru zajmuje się projektowaniem graficznym, malarstwem, collagem, rysunkiem .Tematem jej prac są góry ,wspinaczka, człowiek w drodze. Inspiracją często były wyprawy męża,  Maćka Berbeki .

Krzysztof Kokoryn
Malarz i filmowiec, ukończył Wydział Malarstwa na warszawskiej ASP. W roku 1993 na wystawie najlepszych dyplomów wyższych uczelni plastycznych otrzymał nagrodę w dziedzinie malarstwa, został także wyróżniony na festiwalu filmów studenckich za film „Tingiel Tangiel”. Dwa lata później, na Festiwalu Filmów o Sztuce w Zakopanem, zdobył nagrodę publiczności za film o Antonim Rząsie „Boży drwal”. Jest także laureatem festiwalu wideoclipów Yach Film w Gdańsku w roku 1999 i 2000  za najlepszą animację (filmy „Wzgórze” i „Zorro” dla zespołu Voo Voo), a w roku 2001 za najlepszy wideoclip dla dzieci („Magiczna załoga” dla Yapy i Magicznej Załogi). Swoje prace prezentował m. in. W Japonii, USA i Niemczech. Projektuje plakaty festiwalowe i jest autorem logo Spotkań z Filmem Górskim.

Elżbieta Krzemińska-Owczarz
Projektantka po Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie. Stworzyła cztery kolekcje, w tym trzy inspirowane historią i wzornictwem rodem z Podhala. Należy do Artystycznej Grupy Materia Rzeczy, potem Popatrz. Brała udział w wystawach organizowanych przez tą grupę. Jest autorką i współorganizatorką zakopiańskiego cyklu „Kino, którego Szukasz” w której są pokazywane najlepsze dokumenty ze świata. Należy do Klubu Krytyków Filmowych przy festiwalu Nowe Horyzonty. Mieszka w Zakopanem.

Wojciech Słota
Autor filmów, montażysta. Urodzony w Katowicach w roku 1971. W latach 80. mocno związany z niezależną sceną rockową. Uczestnik nieformalnych i nielegalnych akcji i działań organizowanych przez WiP, FA, Śląski Ruch Ekologiczny. W pierwszej połowie lat 90. zajmował się muzyką rockową, organizacją koncertów, festiwali, wspólnie ze znajomymi założył studio nagrań "cyberstudio". Był menedżerem grup Myslovitz i Nowy Horyzont. W latach 1997-2000 studiował realizację telewizyjną na PWSFTViT. Na co dzień zajmuje się montażem filmów fabularnych, dokumentalnych i reportaży. Jako autor filmów dokumentalnych podejmuje tematykę historyczną powojennej Polski: „Tysiąclecie kontra milenium” (2006), „Górnicy z Piasta” (2006), serialu dokumentalnego „Historia polskiego rocka” (2008), filmów „Beats of Freedom – zew wolności” (2010) – nagrodzonego na festiwalach w Chicago i w Finlandii, „Sztuki Wolności” (2011) – uhonorowanego Grand Prix na festiwalach filmu górskiego w Zakopanem, Lądku Zdroju, Domzale w Słowenii, a także wyróżnionego nagrodą za film dokumentalny i za montaż w ramach Los Angeles Movie Awards.

Pliki do pobrania

Dołącz do nas