Dla dzieci i młodzieży

Dodano: 16.7.2017

PRAWA CZŁOWIEKA W GÓRACH – PRAWA DZIECI W NEPALU

Spotkanie dla młodzieży szkolnej na temat praw dzieci i pomocy rozwojowej w Nepalu. Termin i miejsce: wtorek 5 września, godz. 11.00 – 12.30, Kino Giewont. Wstęp bezpłatny po wcześniejszym potwierdzeniu udziału.

Cel spotkania: zapoznanie uczniów z problematyką praw dziecka, sytuacją dzieci w Nepalu i zainspirowanie do podejmowania inicjatyw szkolnych w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej www.teg.edu.pl. TED to międzynarodowa inicjatywa edukacyjna, która odbywać się będzie w dniach 18 – 26 listopada 2017 roku, pod hasłem: „Cele Zrównoważonego Rozwoju. Przyszłość świata zależy od nas!”.


W programie
: pokaz fragmentów filmu „Urmila – moja pamięć jest moją siłą” www.susangluth.de, spotkanie z reżyserką Susan Gluth i rozmowa na temat praw dzieci na terenach górskich. Nauczyciele otrzymają scenariusze zajęć edukacyjnych, które mogą przeprowadzić z młodzieżą w ciągu roku szkolnego. Zostały one opracowane przez Polską Akcję Humanitarną www.pah.org.pl i Fundację Dajemy Dzieciom Siłę www.fdds.pl.


Opis filmu:
Marzeniem Urmili jest, by dzieci w Nepalu nie były niewolnikami. Kiedy miała sześć lat, została sprzedana przez rodziców do pracy przymusowej. Wolność odzyskała dopiero po 12 latach. Teraz, jako osoba dorosła, walczy o  prawa dzieci w Nepalu. Obraz pokazuje dążenie Urmili do sprawiedliwości i jej wewnętrzne zmagania. Film otrzymał nagrodę Grand Prix podczas Festiwalu Filmów Górskich w Katmandu.


Uwaga: grupy szkolne prosimy o potwierdzenie udziału w spotkaniu 5 września (wtorek) najpóźniej do piątku 1 września na e-mail: info@spotkania.zakopane.pl podając liczbę klas i uczniów. W związku z ograniczoną liczbą miejsc, udział jest możliwy po otrzymaniu potwierdzenia od organizatorów. Zapewniamy tłumaczenie spotkania. Film z polskimi napisami. Wstęp bezpłatny.


Nauczycieli, rodziców, studentów, pracowników organizacji pozarządowych zapraszamy również na POKAZ FILMU
„Urmila – moja pamięć jest moją siłą” w reżyserii Susan Gluth (Niemcy, 87 min.) i na spotkanie z reżyserką w piątek 1 września o godz. 19.00  w Kinie Giewont, zgodnie z programem 13. SzFG. Wstęp bezpłatny.


Projekt jest współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.
Pliki do pobrania

Dołącz do nas