Goście

Dodano: 26.8.2016

W świecie tatrzańskich i alpejskich ścian

Wybór najpiękniejszych i najbardziej wymagających dróg, które zdobył Miro Peto w Tatrach, Alpach i Dolomitach. W prezentacji najważniejsze wspinaczkowe osiągnięcia Mira przeplatają się z jego poglądem na świat i filozofią życia. Tatry zawsze były dla niego bardzo ważne i silnie ukształtowały jego styl życia.
W prezentacji zobaczymy początki wspinaczki skalnej i najtrudniejsze tatrzańskie przejścia, jakich dokonał w ostatnich latach z bratem Rastem Peto, a także najpiękniejsze drogi, jakie przeszedł z przyjaciółmi w Alpach i Dolomitach.

Miroslav Peto - wspinacz i narciarz ekstremalny z Liptowskiego Mikulasza (Słowacja). Od dzieciństwa związany z górami, które z czasem stały się  ważną częścią jego życia. W latach 2008-2014 był członkiem słowackiej kadry narodowej we wspinaczce. Jako wspinacz i ekstremalny narciarz działał w Tatrach, Alpach, Skandynawii, Iranie, Himalajach i na Kaukazie. Za swoje górskie osiągnięcia otrzymał wiele nagród. W sierpniu 2014 roku zakończył studia doktoranckie na Wydziale Zarządzania i Informatyki Akademii Nauk w Żylinie. W 2016 roku ukończył kurs Przewodników Górskich UIAGM.

Pliki do pobrania

Dołącz do nas