Goście

Dodano: 04.8.2015

Denis Urubko

Denis Urubko, jeden z najlepszych himalaistów w historii, otrzymał polskie obywatelstwo 12 lutego 2015 roku. Urubko wszedł bez tlenu na wszystkie czternaście ośmiotysięczników.
Za wytyczenie nowej drogi na południowo-wschodniej ścianie Cho Oyu (8201 m n.p.m.) otrzymał Złoty Czekan (fr. Piolets d’Or) - najbardziej prestiżową nagrodę we wspinaczkowym świecie. W 2009 roku wraz z Simone Moro stanął zimą na szczycie Makalu... (8481 m n.p.m.), a w 2001 roku, również z Moro i Amerykaninem Corym Richardsem na Gaszerbrumie II (8035 m n.p.m.). Od Janusza Majera, szefa programu Polskiego Himalaizmu Zimowego, dostał zaproszenie na organizowaną w zimie 2015/2016 wyprawę na K2.

Denis Urubko opowie o swoich ulubionych górach i stylu wspinaczkowym. Podzieli się historiami wspinania z czasów po rozpadzie ZSRR, jego pasją do gór Tienszan i nowymi drogami, których przejścia wspomina jako wielką przygodę. Wprowadzi nas też do złotej ery rosyjskiego alpinizmu, która przypada na lata sześćdziesiąte i siedemdziesiąte – czasy opisane przez Włodzimierza Szatajewa – gościa 11.SzFG, w książce, która pozwoliła Denisowi przemyśleć wiele spraw i pomogła mu zorientować się, czym tak naprawdę jest alpinizm…


Pliki do pobrania

Dołącz do nas