Aktualności

Dodano: 24.8.2017

13. Spotkania z Filmem Górskim - zaczynamy 30 sierpnia

30 sierpnia – 3 września, Zakopane - serdecznie zapraszamy, zobaczcie co na Was czeka!
Po pierwsze. Najważniejsza impreza miłośników gór pod Tatrami.
Po drugie. Lodowi wojownicy – polscy wspinacze, którzy wyruszą wkrótce aby jako pierwsi na świecie zdobyć zimą drugi co do wysokości i najbardziej nieprzystępny szczyt świata – K2.
Po trzecie. Fantastyczni goście: Andrzej Bargiel, który dokonuje rzeczy niemożliwych i próbował zjechać z K2 na nartach. Gerlinde Kaltenbrunner, pierwsza kobieta, która zdobyła wszystkie ośmiotysięczne szczyty bez użycia dodatkowego tlenu i bez wsparcia tragarzy. Marek Holecek, który pokonał właśnie niezdobytą pd–zach. ścianę Gasherbrumu I, Krzysztof Starnawski, jeden z najlepszych na świecie nurków jaskiniowych, Karl Gabl – meteorolog najważniejszych wypraw wysokogórskich, Anna Figura – mistrzyni świata i Europy w narciarstwie wysokogórskim, jedyny na świecie zdobywca obu biegunów w jednym roku Marek Kamiński, Ewa Wachowicz kompletująca Koronę Świata i wielu, wielu, wielu innych. Opowiedzą o swoich dokonaniach, odpowiedzą na Wasze pytania.
Po czwarte. 21 filmów z 10 krajów w konkursie głównym, 14 wyjątkowych filmów w pokazach pozakonkursowych, 6 filmów dokumentalnych w pokazie TVP Historia i „Taternika”, a także specjalne pokazy filmów: pamięci Ueliego Stecka i o kobietach na K2.
Po piąte. Premiery i promocje książkowe! Piotr Pustelnik „Ja, pustelnik”, Anna Kamińska „Wanda – opowieść o sile życia i śmierci. Historia Wandy Rutkiewicz” i wiele innych.
Po szóste. Po raz pierwszy wielkie miasteczko festiwalowe na Równi Krupowej.
Po siódme. Akademia Górska. Warsztaty doskonalące górskie umiejętności i poprawiające bezpieczeństwo. M.in.  ferraty, bieganie z testami zegarków Suunto, plecaków i butów Salomon, poruszanie się w terenie eksponowanym, pierwsza pomoc, rolowanie.
Po ósme. Wielki kiermasz outdoorowy w miasteczku festiwalowym. Wielkie okazje. Ponad 20 wystawców.
Po dziewiąte. Wycieczka w stylu retro. Szalona wyprawa z muzyką i śpiewami w nieznane. Stroje z epoki dobrze widziane.
Po dziesiąte. 12. zawody boulderowe Zako Boulder Power im. Bogusia Probulskiego stanowiące edycję Pucharu Polski w boulderingu.
 
Także:
Prawa człowieka w górach – prawa dzieci w Nepalu. Niezwykły film o Urmili, która walczy z niewolnictwem dzieci w Nepalu i spotkanie z reżyserką filmu. Organizujemy także spotkanie dla młodzieży z podhalańskich szkół o prawach dzieci w Nepalu – na uczestników czekają drobne upominki fair-trade. 
Mało? Zapewniamy, że to nie wszystko
Zajrzyjcie: www.spotkaniazakopane.pl

Pliki do pobrania

Dołącz do nas