Górskie spotkania literackie

Dodano: 12.8.2016

KUKUCZKA – OPOWIEŚĆ O NAJSŁYNNIEJSZYM POLSKIM HIMALAIŚCIE

Spotkanie promocyjne wokół biografii Jerzego Kukuczki Dariusza Kortko i Marcina Pietraszewskiego ze specjalnym udziałem Celiny Kukuczki.Przedpremierowa sprzedaż książki podczas 12.SzFG.

„Kukuczka” – ten portret legendarnego himalaisty to coś więcej niż rzecz o determinacji i górach. To zapierająca dech opowieść o granicach ryzyka, które bywają granicami człowieczeństwa.

O Kukuczce oficjalnie mówiono: największy polski himalaista, wspaniały, dzielny, silny. A za plecami szeptano: twardy, szalony, uparty, mało wrażliwy, pozbawiony sumienia, nieskory do wzruszeń. Który obraz jest prawdziwy? „Kukuczka” to pierwsza biografia jednego z najsłynniejszych himalaistów świata – drugiego po Reinholdzie Messnerze zdobywcy Korony Himalajów i Karakorum - wszystkich 14 szczytów ziemi o wysokości ponad ośmiu tysięcy metrów. Biografia ujawnia nieznane wcześniej fakty z życia Kukuczki – okoliczności śmierci i pogrzebu, stosunek kolegów do himalaisty. Sam Kukuczka opowiada po raz pierwszy o uczuciach, kompleksach, kulisach wypraw, czy rywalizacji z Reinholdem Messnerem o Koronę Himalajów. Książka zawiera wcześniej niepublikowane fragmenty jego pamiętników.

Wydawnictwo Agora SA, Warszawa 2016.

Pliki do pobrania

Dołącz do nas